Prins Tinus d’n irste voor de 8e keer prins van het Dringersgat!

Gepubliceerd: 11 november 2018 16:48

Het was een groot succes afgelopen zondag, een hele hoop Dringers en Dringerinnekes had de weg naar de Tip gevonden voor een wervelende ZO11-11. Ook moedernatuur was ons goed gezind want het was gelukkig droog. Nadat onze huisband de Leutefleuters het publiek hebben warm gespeeld was het om 14.11 tijd voor de opening.
Met een talkshow intro muziekje kwam Kevin Coremans op als een van de presentatoren van de middag , hij ging het natuurlijk niet alleen doen en haalde al snel zijn side-kick Bram Rommens erbij.
Het thema van deze middag was natuurlijk DÈ ZIE’K NOU GÈRE. En wat zien wij nou gere in het Dringersgat? Bram noemde een aantal mooie dingen. Bijvoorbeeld dat CV Domino voor het eerste jaar mee doet aan het adoptie plan, dus de jeugdraad mag meebouwen bij CV Domino. Of dat de mooiste wagen van Brabant afgelopen jaar in het Dringersgat heeft gereden, OVM nogmaals gefeliciteerd! En natuurlijk niet te vergeten de jeugdraad die al voor het 5e jaar uit kinderen uit het Dringersgat bestaat die in groep 7 zitten. Dat was voor de presentatoren een mooi ezelsbruggetjes om de eerste gasten van ZO11-11 naar voren te halen . Het was een hele club want als eerste riepen de presentatoren de jeugdraad van 11 op, gevolgd door de 4 pliesies, 3 narren en de mascotte van de Jeugdsnoepers.
Toen was het tijd om de hofhouding van de jeugdraad naar voren te halen. De hofhouding mocht plaats nemen op de welbekende Rode ZO104 bank voor een interview. Als eerst de 2 hofdames, Lara Diepstraten en Iris van den Nouweland. Wie ook een plaatse op de bank kreeg was Fenne Arens, zij is dit jaar de adjudant van onze jeugdprinses. Je leest het goed, dit jaar gaan we weer voor een jeugdprinses. Terwijl onze huisband de Leutefleuters de tromroffel inzet word onze jeugdprinses naar voren geroepen. De jeugdprinses voor carnavalsseizoen 2018-2019 is Jeugdprinses VERA d,n Irste . De ouders van Vera zijn beide ooit als een jeugd Prins en Prinses geweest tijdens carnaval. Dus uiteraard heeft Vera al een hoop tips en tricks meegekregen thuis tussen de soep en aardappels
De jeugdraad heeft ook weer een fantastische dans ingestudeerd. Natuurlijk konden we het publiek niet zonder deze dans te laten zien naar huis laten gaan. Je kon zien dat ze lang geoefend hadden want het zag er allemaal perfect uit. Dan is het tijd voor een spetterend optreden van de Leutdancers, ook zei zullen dit jaar niet ontbreken bij tal van activiteiten in het Dringersgat. Dit jaar hebben ze weer super gave mix gemaakt. Deze 7 dames hebben weer een spetterend optreden gegeven op de Tip en dit hebben ze gedaan onder het toeziend oog van hun 2 begeleiders.
Dan eigenlijk iets heel bijzonders in het Dringersgat, we hadden ze zondag omgedoopt tot onze huisband de Leutefleuters. Maar natuurlijk is het onze hofkapel die altijd klaar staan voor de leuttappers om een lekker stukje muziek te spelen. Wat is er nu aan de hand met de Leutefleuters? Ze bestaan 40 jaar en dat moet natuurlijk gevierd worden. En dat gaan ze ook doen, ze organiseren zelf een kapellen festival waar maar liefs 9 blaaskapellen hun longen uit hun lijf zullen blazen om er een grandioos feest van te maken. Ook op de Tip hebben de Leutefleuters weer de longen uit hun lijf geblazen om er een mooi feetje van te maken. Tijdens het optreden hadden we ook heerlijke bitterballen. Om 11.11 werden ze in Tilburg gepresenteerd de Schrobbelèr bitterbal, en omdat wij bij de Leuttappers zo onze bronnen en connecties hebben moesten wij deze natuurlijk ook hebben in het Dringersgat op 11-11. En dat is gelukt! Ook wij konden genieten van deze lekkere bitterbal. De Leutefleuters speelden nog lekker door op de Tip totdat ze onderbroken werden door Hooikarre! Dan vraag je je af wie Hooikarre is, dat is de mascotte van de Hooikar die daar zo nu en dan de tent op zijn kop zat. Ook afgelopen zondag kwam Hooikarre de boel op zijn kop zetten op de Tip. Hij sprong als een stuiterbal over het plein en zweepte iedereen op! En op dat moment door de microfoon, hier is hij dan voor de 8e keer PRINS TINUS D’N IRSTE! Niemand minder dan Tinus zat in het pak van Hooikarre en zal ook komend jaar weer de Prins van het Dringersgat zijn, hij zal weer voorgaan in de lol en Leut zoals hij dat altijd noemt. De presentatoren komen ook weer op het Toneel en zullen samen met Tinus weer plaats nemen op de bank. Maar voor we daar mee verder konden wilden prins Tinus zijn hofdames erbij halen. En natuurlijk ook onder trom geroffel komen daar zijn hofdames Nienke de Vet en Janita Swolfs! Dan zou je denken we zijn er maar Tinus zou Tinus niet zijn al hij een verassing heeft. Dit jaar heeft hij maar liefst 3 hofdames. En deze 3e hofdame is geen onbekende. Renee Anssems is na 2 jaar afwezigheid weer terug als hofdame. Zondag presenteerde hij al ZO11-11 en trok zijn geel blauwe jasje aan, Kevin Coremans is dit jaar weer de Adjudant van de Prins. Natuurlijk mag het Dringersgat ook met carnaval weer op z’n kop gezet worden door Fred Drubbel als Freddie d’n harlekijn. En niet te vergeten, diegene die de leuttappers al jaren in het gareel houd Peter Martens als Peerke d’n veldwachter. Na zijn hofhouding werden ook heel de raad van 11 gepresenteerd. Na de presentatie was het nog tijd om Prins Tinus te feliciteren met een lekker hapje en een drankje.